top of page

Jeszcze większy plac zabaw na piachach

Wyszliśmy z założenia, że jeśli się chce i bardzo postara, to wygrana w konkursie, gdzie trzeba zdobyć jak najwięcej głosów, jest w zasięgu naszych rąk. I nie pomyliśmy się.Informacje znaleźliśmy w internecie, jednocześnie o konkursie poinformował mnie Pan Jerzy Kowalczyk, właściciel sklepu GROSZEK, który mieści się przy Ogrodowej w Lipnie. Program w który się zaangażowaliśmy to „Lokalni Herosi. 100 inicjatyw na 100-lecie Niepodległości” organizowany przy współpracy z Eurocash S.A. Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Postanowiliśmy spróbować.

 

Pomysł placu zabaw zrodził się po prostu z... braku tego typu miejsc w naszym mieście. Zawsze brakowało nam ogólnodostępnego miejsca do zabawy dla dzieci. Niezagospodarowane tereny „piachów” wydawały się być do tego idealne. Otoczenie zielonych drzew miejskiego parku, bliski dostęp do ulicy Ogrodowej, a jednocześnie spory teren do zagospodarowania, pozwoliły na zaplanowanie dużych, niestandardowych urządzeń. Projekt PiachoGra przeszedł wstępne eliminacje i zakwalifikował się do etapu głosowania. Mobilizacja była ogromna. Zaangażowało się wiele osób, nie tylko znajomych. W akcję włączyły się osoby chcące zrobić coś bezinteresownie dla Lipna. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się także pracownicy sklepu GROSZEK. Wydrukowaliśmy ulotki i materiały informacyjne mówiące o akcji, ale to właśnie sprzedawczynie najwięcej wyjaśniały i najbardziej pomagały głosującym. W realizację PiachoGry włączył się również burmistrz Lipna Paweł Banasik, dzięki któremu poradziliśmy sobie z biurokracją dotyczącą placu zabaw. Ogromną rolę odniosło także Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Lipna. Prezes PUK Marcin Kawczyński, był również głównym wykonawcą powstałego przy placu zabaw rowerowego toru, tzw. Pump-tracka.

 

W tym roku po raz kolejny bierzemy udział w akcji, która tym razem nosi nazwę Herosi Innowacyjności. Jeśli nam się uda dostać do etapu głosowania, zawalczymy o latarnie, a także monitoring na PiachoGrze. Chcemy również dokupić urządzenia i sprawić żeby PiachoGra była jeszcze lepsza!

 

Znajdź nas na facebooku

bottom of page