top of page

KONCERT NA ŁĄCE 2023

349080048_2018384028512159_6808015624520408113_n.jpg

kiedy? 🌿 21.06.2023, start o godzinie 17:00
gdzie? 🌿 łąka przy PUK Aren
ie, ul. Wyszyńskiego 63, Lipno

Jako gwiazda wieczoru wystąpi dla Was ptakova 🐦🌟
Ptakova na YouTube 👉 https://www.youtube.com/@ptakovamusic
W tym roku, poza fantastycznym koncertem na finał, przygotowaliśmy dla Was kolorowy bukiet aktywności, w których będziecie mogli wziąć udział podczas wydarzenia zupełnie za darm
o:
🧘 joga na łące z Witkiem Orcholskim
💐 warsztaty i konkurs na najpiękniejszy wianek (można przynieść gotowe prace wykonane z żywych roślin, będzie również oczywiście możliwość wykonania wianków na miejscu)
🌸 usypywanie mandali z kwiatów z Marią Śmiechowską
🥁 warsztaty rytmiczne z instrumentami perkusyjnymi z Patrycją Betley
🥗 dzika kuchnia z Filipem Malinowskim, szefem toruńskiego, wegetariańskiego bistro Chwast Prast
💃 taniec intuicyjny z Lucyną (@quantumanatomy)
🤾‍♂ Łąkobęcki - bitwa na poduszki dla małych i dużych (zabierz z domu poduszkę!)
🎨 sztuka przez duże Ł czyli Sensołąka - warsztaty plastyczne z Panią Kurą - Anną Borkowicz
...a po koncercie pójdźmy na spacer w poszukiwaniu kwiatu paproci, a potem spotkajmy się na ogniskowym afterparty! 🔥 

O WYDARZENIU

Zaczęło się od tego, że apetyt rośnie w miarę jedzenia....

Sam festiwal Lipa to już ciut za mało, na tak prężnie działające i kreatywne Stowarzyszenie. Zatem skoro organizujemy imprezę na zakończenie wakacji, dlaczego miałoby nie być czegoś na ich rozpoczęcie? Od pomysłu do realizacji u nas jest zazwyczaj bardzo krótka droga, dlatego zaczęliśmy działać i mimo, że na organizację mieliśmy bardzo mało czasu, zaledwie dwa miesiące... udało się! Choć słyszeliśmy wiele sceptycznych głosów i budżet był baaaardzo niewielki, dzięki przychylności Urzędu Marszałkowskiego, Burmistrza Miasta Lipno i Prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie daliśmy radę. Długo myśleliśmy nad tym, gdzie umiejscowić wydarzenie... ale byliśmy pewni jednego: wydarzenie musi być na łonie natury, w towarzystwie pięknej zielonej łąki i naszej rzeki! Dlaczego? Impreza ma charakter cykliczny i jej główną ideą jest stała data - 21 czerwca, pierwszy dzień lata, czyli połączenie pradawnej nocy świętojańskiej ze współczesną potrzebą integracji na świeżym powietrzu, palenie ogniska, plecenie wianków i rzucanie ich na wodę. Ponieważ PUK ostatnimi czasy pięknie zorganizował przestrzeń nad rzeką, powołując do życia PUK Arenę, nasz wybór padł na to właśnie cudowne i malownicze miejsce: piękna łąka, dostęp do wszystkich mediów oraz niewydumany i bardzo przyjacielski charakter relacji z Panem Prezesem zaowocował wzajemną współpracą, a tym samym wspaniale przygotowanym terenem. Dokładnie tak właśnie było w 2017, kiedy to udało się nam zorganizować Koncert na łące po raz pierwszy. Od tej pory co roku możemy liczyć na przychylność i wsparcie sponsorów zapewniając uczestnikom jak najciekawsze atrakcje, jednocześnie nie zmieniając sielskiego charakteru wydarzenia. 

 

Do zobaczenia na łące! 

GALERIA

2019

2017

bottom of page