top of page
lipa2019_sponsor.png

NIE BĄDŹ POTWOREM,

ZOSTAŃ SPONSOREM!

Wesprzyj XII. Festiwal Lipa!

Naszym zdaniem Festiwal jest zdecydowanie przedsięwzięciem rozwojowym i tak jak w poprzednich edycjach, impreza w całości zorganizowana będzie ze środków uzyskanych z dotacji i darowizn oraz wkładu własnego organizatorów. Pozyskane fundusze w całości zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z zaproszeniem zespołów muzycznych, kosztów nagród dla laureatów oraz kosztów organizacyjnych.

O FESTIWALU 

Jak to często bywa, tak i tym razem niezwykle przydatny okazał się pewien szanujący się, szczęśliwy zbieg okoliczności, bądź jak najzwyklejszy stary i poczciwy przypadek. I choć z dziecinną naiwnością warto wierzyć w czarowne zrządzenie losu, czy przeznaczenie prowadzące z figlarnym uśmiechem, zwykłych ludzi niezwykłymi ścieżkami – faktem jest, iż pewnego letniego dnia na drodze członków lipnowskiego zespołu Edgar Tut stanęli panowie, a wówczas być może jeszcze chłopcy z zespołu Power of Trinity oraz I.T.N.O.W?. Był lipiec roku 2004, festiwal w Węgorzewie – ów zbieg okoliczności, los, przypadek, czy jak jeszcze inaczej złośliwca nazwiemy, ukartował spotkanie zwieńczone spontanicznym koncertem nad mazurskim jeziorem oraz snuciem planów na kolejne spotkania. Wtedy to powstał pomysł zorganizowania w Lipnie wyjątkowego festiwalu i nadania mu nazwy, jakże kojarzącej się z Lipnem, miastem z Lipą w herbie, nazwy kryjącej w sobie pewien podtekst, może nawet wymówkę, a już dwudziestego ósmego sierpnia roku 2004 roku lipnowskie kino Nawojka zadrgało dźwiękami serwowanymi przez grupy Snop, Edgar Tut, Prząśniczki, Ś.P.A. oraz Power of Trinity przy wtórze roztańczonej gawiedzi.

Taka to była pierwsza Lipa, pierwsza z Lip i taka to legenda o jej narodzinach.

 

Na czym polegała jej wyjątkowość? O tym już niech opowiedzą Wam Ci, którzy wtedy tam byli. I w taki to sposób, być może nawet wspomniany poczciwy przypadek wprowadził do naszego spokojnego i leniwego lipnowskiego krajobrazu krzykliwy i nieprzewidywalny festiwal o tej niejednoznacznej nazwie. Po 2004 roku wiele się zmieniło, kilka historii bezwiednie dopowiedziało się do końca i mogłoby się wydawać, że słowo koniec będzie tu słowem klucz – nic bardziej mylnego – myśl o Lipie przetrwała i kiedy dojrzała na nowo, festiwal Lipa w poszerzonej formie, już jako wydarzenie cykliczne, wpisał się na stałe w kalendarz kulturalny miasta oraz regionu.

 

Konkurs Lipa jest spotkaniem zespołów muzycznych / wykonawców, zarówno niezależnych, jak i pracujących pod patronatem dowolnych instytucji. Formuła konkursu naturalnie wymaga wskazania najlepszych, jednak myślą przewodnią twórców festiwalu jest czysto przyjacielskie muzyczne zetknięcie  i to nie wyłącznie twórców, ale i odbiorców, organizatorów, jurorów, sponsorów, jako jednego żywego organizmu. Ten festiwal nie może podporządkowywać się nudnym schematom, powinien tętnić, oddychać, puszczać oko, stąd też nieco prześmiewczy ton jego nazwy oraz nazw nagród, choć samo ich przyznawanie należy traktować jak najbardziej serio.

 

Jeśli i Ty - Artysto dowolnej maści czujesz, że ramy istnieją wyłącznie po to, by było poza co się wymknąć – zapraszamy!

NAGRODY PODCZAS 11. FESTIWALU LIPA OTRZYMALI:

NIEZŁA LIPA

NAGRODA GŁÓWNA

Pod Kontrolą

Olsztyn

WYRÓŻNIENIE

TYPOWA LIPA

Watermelons

Sierpc

Vataha

WYRÓŻNIENIE

MAŁA LIPA

Płock

KAVOO

NAGRODA SPECJALNA

SPEC LIPA

Lipno

ZWYCIĘZCY

GALERIA

2016

Video z festiwalu

2018

2017

Produkcja lipowych statuetek

2015

Spot promujący Lipę 2015

2013

Spot promujący Lipę 2013

Making of

Video z festiwalu

LOKALIZACJA

bottom of page